poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Obstawianie wydarzeń sportowych w Polsce – co typować?

Bukmacherzy online

Bonusy bukmacherskie
Bonusy bukmacherskiehttps://promocjebukmacherskie.pl
Darmowe promocje i bonusy bukmacherskie od najlepszych w Polsce legalnych bukmacherów online. STS, Fortuna, Forbet - darmowe zakłady bez ryzyka, bonusy bez depozytów, freebety.

W naszym kraju zainteresowanie zakładami bukmacherskimi rośnie z roku na rok. Widać to po stale rozwijających się tematycznych forach społecznościowych, ciągle otwierających się nowych firmach przyjmujących zakłady, ale i po prostu po ludziach, którzy chętniej obstawiają swoje typy bukmacherskie. Wiele początkujących osób zastanawia się, co powinno obstawiać, by zyskać na tym najwięcej. Z odpowiedzią na to pytanie przychodzimy my w naszym dzisiejszym poradniku. Wskażemy w nim najpopularniejsze aktualnie dyscypliny sportu i podpowiemy, co warto obstawiać w ich ramach.

Obstawianie wydarzeń sportowych w Polsce
Obstawianie wydarzeń sportowych w Polsce

Piłka nożna

Niezmiennie od początku istnienia rynku zakładów wzajemnych w Polsce, serwisy internetowe rodzimych bukmacherów napędza piłka nożna, którą śmiało można uznać za najpopularniejszą dyscyplinę w naszym kraju. Jest ona zresztą uważana za sport narodowy. To na jej polu możemy rozwijać się zdecydowanie najbardziej jako osoba typująca.

Co jesteśmy w stanie obstawiać w jej obrębie? Zdecydowanie największą popularnością cieszą się ligi krajowe, które można śledzić (w sezonie) każdego tygodnia. Polscy typujący najchętniej obstawiają:

  • polską Ekstraklasę,
  • niemiecką Bundesligę,
  • hiszpańską La Liga,
  • włoskie Serie A,
  • angielskie Premier League.

Choć to powyższe ligi wzbudzają w naszym kraju największe zainteresowanie, polscy bukmacherzy dają dostęp również do mnóstwa innych, mogących zostać uznanymi jako bardziej niszowe. Co więcej, ligi krajowe nie są u nas pokrywane wyłącznie na ich najwyższym poziomie. Najlepsi bukmacherzy online w Polsce pozwalają na przykład na obstawianie pierwszej i drugiej ligi polskiej czy nawet pięciu poziomów ligowych w Anglii.

Spotkania ligowe to nie wszystko. Pozostając na poziomie klubowym, w Polsce możemy być zainteresowani również typowaniem turniejów europejskich, którym wielu bukmacherów nadaje priorytet. Tutaj króluje oczywiście Liga Mistrzów, a sporą popularnością cieszy się też Liga Europy czy Liga Konferencji Europy.
Zdecydowanie największe zainteresowanie wzbudzają rozgrywane nieco rzadziej mecze reprezentacyjne – zarówno te towarzyskie, jak i takie rozgrywane o wyższą stawkę. Ludzie uwielbiają obstawiać swoje typy na MŚ i na Mistrzostwa Europy. Jeżeli więc obstawiamy w okolicach ich rozgrywania, również i my powinniśmy się nimi zainteresować.

ZOBACZ WIĘCEJ:

MMA

Oferta polskich bukmacherów to oczywiście nie tylko piłka nożna. Coraz większą popularnością w jej obrębie cieszą się mieszane sztuki walki. Zmieniło się to diametralnie na przestrzeni ostatnich lat, kiedy to do profesjonalnych organizacji dołączyły te amatorskie, zrzeszające postaci znane jako influencerzy. Młodzi typujący pokochali formułę walk z ich idolami w roli głównej – to z kolei przyczyniło się do bardzo gwałtownego rozkwitu tej właśnie dyscypliny.

Aktualnie największym zainteresowaniem wśród typujących cieszą się właśnie gale “freak-fightowe”, a zatem takie z udziałem osób znanych i (nie)lubianych, ale nie posiadających większego (lub żadnego) doświadczenia w walczeniu. Mowa tutaj o najpopularniejszym (i najdłużej istniejącym) Fame MMA, ale i nowszym High League (autorstwa Malika Montany). O ile te dwie organizacje można nazwać pół-profesjonalnymi, na rynku istnieje wiele projektów czysto amatorskich i mających niewiele wspólnego z profesjonalizmem. Chodzi tu między innymi o organizowaną przez Marcina Najmana galę MMA VIP.

Co istotne, za sprawą każdej ze wspomnianych wyżej organizacji na popularności zyskały również te w pełni profesjonalne. Coraz więcej polaków decyduje się na to, by obstawiać swoje typy na KSW – polską, najpopularniejszą w Europie organizację mieszanych sztuk walki. Znacznie większą popularnością cieszy się też utytułowane i najbardziej rozpoznawalne na całym świecie UFC, stanowiące marzenie wielu zawodników z całego świata.

E-sport

Wraz z rozkwitem nowoczesnych technologii, sport przestał być kojarzony wyłącznie z klasycznymi dyscyplinami. Nie dziwi już fakt, że bukmacherzy online w swojej ofercie posiadają również sport elektroniczny, a zatem tak zwany e-sport. Jest to najszybciej rozwijające się odgałęzienie klasycznego sportu, które jest nie tylko coraz szerzej pokrywane, ale i które zdecydowanie najszybciej zyskuje na sympatykach.

Najlepsi bukmacherzy online w Polsce e-sportowi przeznaczyli zgoła odmienny dział na swojej stronie internetowej, dzięki czemu łatwiej można zapoznac się z ofertą na niego, nie mieszając go z klasycznymi dyscyplinami sportu. W obrębie e-sportu aktualnie najbardziej opłaca się obstawiać:

  • League of Legends, które przyczyniło się do szybkiego rozkwitu e-sportu, a które posiada aktualnie najbardziej rozbudowaną arenę e-sportową – z ligami krajowymi i kontynentalnymi, regularnie organizowanymi zmaganiami Mistrzostw Europy, Stanów Zjednoczonych i Świata oraz oczywiście bardzo dużymi nagrodami dla drużyn biorących w nich udział,
  • Counter Strike: Global Offensive, będące drugie pod względem popularności na arenie międzynarodowej,
  • Overwatch,
  • Valorant,
  • Starcraft II.

Którzy bukmacherzy online posiadają najszerszą ofertę?

Praktycznie wszyscy bukmacherzy online w Polsce bardzo starają się o to, by przedstawiać swoim klientom jak najszerszą ofertę na wydarzenia sportowe, rozgrywki i dyscypliny sportu. Można śmiało powiedzieć, że każdy z nich posiada swoje koniki i rzeczy, które najbardziej opłaca się obstawiać właśnie u niego.

Tak oto w STS możemy obstawiać mecze reprezentacyjne na najlepszych warunkach. Zyskujemy też najlepszą ofertę na e-sport – w dodatku świetnie uporządkowaną i dobrze wyeksponowaną. Fortuna jest najlepszym bukmacherem do obstawiania 1. Ligi oraz Pucharu Polski, którego jest zresztą tytularnym sponsorem. Superbet to z kolei opcja idealna do obstawiania niemieckiej Bundesligi czy amerykańskich sportów pokroju rugby czy NBA.

Ciężko jest wskazać bukmachera z najszerszą i najlepszą ofertą – wszystko zależy bowiem od tego, co chcemy obstawiać. Jeśli jednak zarejestrujemy się u wszystkich wyżej wspomnianych buków, na pewno będziemy mieli dużą swobodę w naszym obstawianiu i stały wybór jeśli chodzi o najlepszą ofertę.

5 / 5. Ocen: 55

spot_img
spot_img

Bonusy bukmacherskie