wtorek, 3 października, 2023

Jak obstawiać szachy? Gdzie typować z bonusami?

Bukmacherzy online

Bonusy bukmacherskie
Bonusy bukmacherskiehttps://promocjebukmacherskie.pl
Darmowe promocje i bonusy bukmacherskie od najlepszych w Polsce legalnych bukmacherów online. STS, Fortuna, Forbet - darmowe zakłady bez ryzyka, bonusy bez depozytów, freebety.

Może nie każdy wie, ale w firmach bukmacherskich możesz grać nie tylko mecze piłkarskie, czy siatkarskie itd. Swoich kibiców ma także ta dyscyplina. W ostatnich latach można zaś zaobserwować, że szachy z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Dlaczego? Jak typować spotkania tego typu? Poznaj kilka istotnych informacji, które na pewno przydadzą Ci się potem w trakcie obstawiania.

jak obstawiać szachy
Jak obstawiać szachy? Gdzie typować z bonusami?

Szachy są w naszym kraju coraz popularniejsze – Gdzie i jak obstawiać?

Kiedyś ta dyscyplina była traktowana bardzo po macoszemu. Wiele osób zastanawiało się, jak szachy można w ogóle brać pod uwagę, jeśli chodzi o sport – nawet najlepsi bukmacherzy nie mieli w ofercie zakładów na szachy. Tak na marginesie warto dodać, że najlepsi szachiści przykładają bardzo dużą uwagę do treningów (bieganie, siłownia itp.). W czasie wielogodzinnych partii ich organizmy zmagają się bowiem z bardzo dużym wysiłkiem… Można zatem trochę zaczepnie rzec, że szachy mają w sumie więcej wspólnego ze sportem niż np. darts.

Dlaczego? Zawodnicy, którzy uprawiają ten sport często mają sporą nadwagę, co jednak nie przeszkadza im posyłać lotki tam, gdzie chcą. Co zaś sprawiło, że szachy stały się tak popularne w Polsce? Na pewno serial „Gambit królowej”, w którym główna bohaterka (mająca wybitny umysł) musiała sobie radzić na co dzień z rozmaitymi demonami. Finalnie dała radę i wygrała najważniejsze partie. Po emisji tego serialu w Polsce nastąpił prawdziwym „boom” na szachy. Warto wspomnieć także o dwóch innych zagadnieniach. Na pewno na popularyzację szachów spory wpływ ma też znakomita postawa Jana-Krzysztofa Dudy. 24-latek z Wieliczki pokazał, że potrafi rywalizować jak równy z równym, jeśli chodzi o najlepszych zawodników na świecie. Dodatkowo topowi gracze z kraju chętnie pojawiają się np. w Kanale Sportowym. Dobrą robotę robi także Polski Związek Szachowy (zachęcamy do sprawdzenia zasobów tego kanału na YouTubie).

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Głównym prowadzącym jest Arcymistrz Zbigniew Pakleza, który nie tylko ciekawie opowiada o szachach i tłumaczy tajniki tej zawiłej gry. Nierzadko Arcymistrz wchodzi też w zabawne polemiki z widzami. A to w dzisiejszych czasach także ma znaczenie, żeby zainteresować publiczność. Szczególnie taką, która na co dzień nie jest w dużym stopniu związana z tym sportem, dzięki temu w STS czy innych firmach bukmacherskich oferta zakładów jest bogatsza. Warto dodać, że kanał Polskiego Związku Szachowego ma obecnie na YouTubie już ponad 40 tysięcy subskrybentów, co jest naprawdę niezłym wynikiem.

Dlaczego w szachach jest tak wiele remisów?

Przejdźmy do tego, jak obstawiać spotkania w ramach tego sportu. Obecnie legalne firmy bukmacherskie wystawiają natomiast coraz więcej zakładów na tę dyscyplinę. Nie tylko chodzi o opcje długoterminowe, ale także krótkoterminowe. Aktualnie np. w podmiocie bukmacherskim STS możesz obstawiać zakłady na Norway Chess. Już pierwszy rzut oka wystarczy, aby zauważyć, że zdecydowanie najniższe są kursy na remis. Nie da się zaś ukryć, że w szachach jest istotnie sporo podziałów oczek…

Dlaczego tak się dzieje? Kiedy przy stole siedzi dwóch naprawdę dobrych zawodników, to trudno oczekiwać, aby ktokolwiek popełnił błąd. Szczególnie przy partiach klasycznych, które trwają zazwyczaj bardzo długo. Wówczas każdy z zawodników ma sporo czasu na zastanowienie się nad kolejnym ruchem. Wtedy, rzecz jasna, spada ryzyko popełnienia jakiegoś błędu. Jeśli zaś do pewnego momentu nie ma żadnej widocznej pomyłki, to koniec końców zawodnicy zgadzają się na rezultat remisowy.

promocje za darmo w sts
Promocje i bonusy za darmo u bukmachera STS

Warto tutaj wspomnieć o jednej rzeczy. Im krócej trwa dana partia, tym rezultatów remisowych jest mniej. Chodzi bowiem o to, że dany zawodnik ma mniej czasu na przemyślenie ruchu. To prowadzi do błędnych posunięć. Wówczas rywal ma większe szanse na wykorzystanie potknięcia. Np. relatywnie mało remisów jest w przypadku szachów szybkich. Zawody spod tego szyldu także są zaś do obstawiania w legalnych firmach bukmacherskich. Szczególnie jeśli mówimy o bardzo prestiżowych turniejach.

Zwracaj uwagę na odpowiedni ranking

Szachy są paradoksalnie dość prostym sportem do typowania. Dlatego warto zainteresować się tą dyscypliną, bo najlepsi bukmacherzy oferują na szachy również bonusy na start. Wiesz już, w jakich partiach pada najwięcej rezultatów remisowych. Co jeszcze brać pod lupę w trakcie analizowania spotkania szachowego? Na pewno rankingi obu szachistów. W tej dyscyplinie ma to kolosalne znaczenie. Jak chyba w żadnej innej. Jeśli np. w futbolu dziesiąta ekipa rankingu FIFA przegra z kadrą z 25. miejsca, to nie będzie to jakaś wielka niespodzianka.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

W szachach ranking określa poziom „mocy” danego zawodnika. Jest bardzo mało możliwe, by np. piąty zawodnik na świecie przegrał z graczem ze 105. lokaty itd. Zwłaszcza biorąc pod uwagę długo trwające partie. Im są one szybsze, tym ryzyko niespodzianki wzrasta. Pamiętaj, żeby przed typowaniem u bukmachera STS online czy eFortuna sprawdzać zatem rankingi odnoszące się do partii klasycznych, czy szybkich itp.

Bardzo ważne jest to, kto zaczyna daną partię…

Analizując kursy (wystawione np. na Norway Chess) można dojść do wniosku, że największe szanse są na remis. To zrozumiałe. W drugiej kolejności większe szanse na odniesienie zwycięstwa ma – w zdecydowanej większości przypadków – zawodnik grający białymi. Dlatego że to on rozpoczyna partię. Dzięki temu może narzucić swój styl gry. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zagrać swoje ulubione rozpoczęcie i tym samym zmusić przeciwnika do bardziej wytężonej defensywy itd.

5 / 5. Ocen: 4

spot_img
spot_img

Bonusy bukmacherskie